NEA,  ΣΥΛΛΟΓΟΣ

Αιμοδοσία στις 10 Οκτωβρίου 256 – Πειραιώς 256

Αγαπητά μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών,

Για άλλη μια φορά προγραμματίζεται από το σύλλογο μας εθελοντική αιμοδοσία, στις 10 Οκτωβρίου 2024, σε συνεργασία με το Νοσοκομείο Ελπίς.
Η αιμοληψία θα γίνει στην αίθουσα Γραμμικού Σχεδίου (πάνω από το εστιατόριο), στο κτήριο της οδού Πειραιώς 256, ώρες 09:30-13:30.

Ο Σύλλογος Διοικητικού Προσωπικού της ΑΣΚΤ έχει βοηθήσει με την Τράπεζα Αίματος που διατηρεί στο νοσοκομείο Ελπίς, τόσο μέλη του, όσο και μέλη της φοιτητικής και ακαδημαϊκής κοινότητας.
Σας καλούμε να ενισχύσετε την προσπάθεια μας να διατηρήσουμε αυτήν την τράπεζα και να βοηθήσουμε τα μέλη της ΑΣΚΤ που έχουν ανάγκη.

Οδηγίες και απαντήσεις σε συχνές ερωτήσεις για τη διαδικασία αιμοδοσίας μπορείτε να βρείτε στη σχετική σελίδα του Εθνικού Κέντρου Αιμοδοσίας